Miałam pisać pięknie i uroczo ale ogłosili, że Netflix robi Wiedźmina!

Miałam dzisiaj napisać zupełnie coś innego. Nadszedł jednak wiek miecza i topora.

Największą nowinką dzisiejszego dnia jest chyba to, że Netflix postanowił zrealizować serial na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Sam autor ma być konsultantem a jednym z reżyserów zostanie Tomasz Bagiński (który wyreżyserował to) Chyba nie muszę mówić więcej. Nadzieja jest i to bardzo duża. Mam jednak pewne obawy.

Wszyscy wiemy jak wyglądał film i serial wyprodukowany w 2001 roku. Jeśli miałabym je określić jednym zdaniem brzmiałoby ono: Nie oglądajcie. Mimo że Geralt ciągnął tę nieszczęsną Wiwernę w moich rodzinnych stronach to nadal nie polecam.

Jeśli chodzi o książki uwielbiam, czytałam, polecam całym sercem. Istnieje jednak mały problem. Wiedźmina bardzo łatwo zepsuć a po sukcesie gry fani mają duże oczekiwania. Raczej nie doczekamy się już plastikowej Wiwerny czy  ale wystarczy jeden błąd w obsadzie czy lokacji i cała atmosfera zniknie. Kolejnym problemem który mogą napotkać twórcy jest dla mnie specyfika prozy Sapkowskiego. Dialogi w Wiedźminie są sztuczne. Nie zrozumcie mnie źle, nadal uważam je za genialne. Poprostu w swojej sztuczności dodają całemu światu przedstawionemu w książkach odmienności. Idealnie wkomponowują się w specyfikę utworów.

Podsumowując, Wiedźmin jest jak domek z kart. Bardzo łatwo zaburzyć jego całą konstrukcję. Gdy zabraknie jednego elementu wszystko się wali. Jestem jednak w dobrej myśli. Teraz zostało tylko czekać na wiadomości odnośnie obsady.

Jedna uwaga do wpisu “Miałam pisać pięknie i uroczo ale ogłosili, że Netflix robi Wiedźmina!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s